Kāpēc es nenopērku?

Kāpēc es nenopērku?


Atnāk pārdevējs vai aizeju pie pārdevēja, vai piezvana pārdevējs, vai pats viņam piezvanu. Parunājam. Nenopērku. Kādi bija iemesli manam lēmumam? Vai iemesli bija:

  • Neatbilstoša preces vai pakalpojuma kvalitāte? Dažreiz jā, visbiežāk- nē.

  • Cena? Reti kad jā, visbiežāk – nē.

  • Zīmols, ražotājs? Dažreiz jā, visbiežāk- nē.

Kas tad, vēl ja ne šie svarīgie aspekti?

  • Pārdevēja profesionalitāte - bieži. Man tas nozīmē, ka es runāju ar darījuma partneri, kurš pārzina savu jomu, ir profesionāls konsultants, ieinteresēts sava klienta darījumā. Tātad- pārdevējs palīdz man manā biznesā vai tajā jomā, kura man tobrīd ir tā svarīgā. Ja man pietrūkst pārdevēja izpratnes par to, ka esam darījuma partneri, ļoti retos gadījumos kaut ko no viņa nopirkšu.

  • Pārdevēja attieksme - ja nejūtu ieinteresētību noskaidrot manas vēlmes, iedziļināties manās vajadzībās attiecībā uz pirkuma tām vai citām īpašībām vai kvalitātēm - nepirkšu gandrīz nekad. Ja pārdevējs neuztvēra, nesaprata, negribēja ne noskaidrot, ne saprast, ko man šis pirkums nozīmē - aiziešu bez pirkuma.

  • Pārdevēja uzmācība - ja man pārdevējs uzmācas ar savu piedāvājumu, ja darbojas ar “iemācītiem pantiņiem” (īpaši pārdodot pa telefonu), mēģina pārliecinoši un ar eksperimentiem vai tamlīdzīgiem demonstrējumiem prezentēt savu “izcilo preci”, manipulējot un lietojot dažādus pārdošanas “trikus” - nepērku nekad. Tiklīdz man mēģina iegalvot, ka “tev to vajag” – nepērku.

Cilvēciskais kontakts, sarunas atmosfēra, valodas prasme, runas stils, manieres, uzticamība- būtiskie aspekti, kuriem pietrūkstot, visdrīzāk neko nenopirkšu.


Arnolds Brūders

Pedagoģijas maģistrs, ģeogrāfs, personību un biznesa attīstības uzņēmuma JARDI partneris un dibinātājs. Biznesa vadības treneris klientu apkalpošanas, pārdošanas, komandas veidošanas, vadības un saskarsmes jomās kopš 1998. gada. Viens no aktīvo komandu veidošanas programmu izstrādes un īstenošanas aizsācējiem Latvijā. Starptautiskās koordinatoru asociācijas biedrs, sertificēts starptautiski atzīto Inscape Publishing produktu treneris.

JARDI

Katru rīcību, darbu vai projektu iespējams pilnveidot ne vien no augstākas produktivitātes vai efektīvākas organizācijas, bet arī no cilvēka un vides vērtības viedokļa

Tel. 26409433

#publikācija

BIZNESAM.LV ir organizāciju vadības risinājumu un B2B kontaktu sadarbības platforma, kas piedāvā mācības, konsultācijas, seminārus: vadībai un personāla attīstībai, mārketingam un pārdošanas veicināšanai, taupības un kvalitātes procesu uzlabosānai, finanšu risinājumus attīstības projektiem.