Kad runāt ar darbiniekiem par maisiņiem, kad par uzņēmuma vērtībām?

Kad runāt ar darbiniekiem par maisiņiem, kad par uzņēmuma vērtībām?Man gribas izsaukties: Eureka!

Nesen man bija saruna ar kādu vadītāju, kurš sūdzējās par augstu personāla rotāciju. Aizrunājāmies līdz vērtībām. Jā, tās uzņēmumā esot skaidri definētas! Teicu: “Cik labi! Tad jau vismaz tas tiek pašā sākumā izrunāts un katram jaunajam darbiniekam ir droši zināms, ka šajā uzņēmumā ir skaidra vērtību sistēma, ar ko rēķināties!” Nē, tā gan tas nenotiekot… Mans sarunu biedrs palika stingri savās pozīcijās: “Kamēr nav skaidrs vai darbinieks būs palicējs, nav ko tērēt laiku, viņam uzņēmuma vērtības klāstot. Iemācīsies visu, kas jāzina, lai strādātu, apbružāsies, redzēsim, ka ir strādātājs un tad gan jau kādā brīdī nonāksim arī līdz vērtībām”.

Kur šeit atklāsmes mirklis? Kur eureka? Lūdzu! Ja tiešām ir tā, ka par vērtībām netiek runāts vēl pirms darba formas uzvilkšanas un kases ruļļu, maisiņu, vai cita darba inventāra saņemšanas, gandrīz droši, ka arī darbinieka apziņā uzņēmuma vērtības savā svarīgumā nāks tikai pēc tam! Pēc visām instrumentālajām darbībām. Pēc tam, kad taps redzams vai „būs palicējs”. Bet kādēļ palikt uzņēmumā, kur maisiņš svarīgāks par vērtībām? Tikai tad, ja citur nav kur iet, vai tikai tad, ja vienalga.

„Mums lielākajai daļai darbinieku vērtības ir vienaldzīgas”, teica vēl kāds vadītājs. Atvainojiet, kā jūs to zināt, vadītāja kungs? Kā jūs variet zināt, ir jūsu darbiniekiem vērtības svarīgas vai nav, ja vispirms runājat ar viņiem par „maisiņiem”?

#publikācija

BIZNESAM.LV ir organizāciju vadības risinājumu un B2B kontaktu sadarbības platforma, kas piedāvā mācības, konsultācijas, seminārus: vadībai un personāla attīstībai, mārketingam un pārdošanas veicināšanai, taupības un kvalitātes procesu uzlabosānai, finanšu risinājumus attīstības projektiem.