Kas notiek ar treniņa dalībniekiem pēc acu apsēju noņemšanas?

Kas notiek ar treniņa dalībniekiem pēc acu apsēju noņemšanas?Šoreiz apstākļi sakrita tā, ka mans pienākums bija vērot veco labo "old school team building" treniņu un tā dalībniekus.

Kā likums, kādā no uzdevumu blokiem šādos treniņos tiek lietoti acu apsēji un nākas darboties tumsā. Tā nu es vēroju procesu, domāju un aizdomājos… par to, kas notiek ar komandu PĒC komandas treniņa? Kas notiek ar treniņa dalībniekiem pēc acu apsēju noņemšanas? Vai arī - kas nāk pēc tumsas? Pēc ilgāka laika, kas pavadīts acīm ciet, pēkšņa gaisma nāk kā trieciens. Vai tumsas aizsegā rastā savstarpējā uzticēšanās un savā ziņā intīmais tuvums pēc acu apsēju noņemšanas turpinās, jeb līdz ar gaismu zūd, nesot līdzi vilšanos?

Esmu pieredzējusi situācijas, kurās šādi uzdevumi nesasniedz gaidīto rezultātu. Atceros, kā reiz esot dalībnieka lomā, jau acu apsēju parādīšanās treneru rokās izsauca dīvainas sajūtas sirds un kuņģa apvidū. Prātā iedegās brīdinājuma sarkanā lampiņa: Bēgt! Bet - kur tad tu treniņā aizbēgsi!? Pēc kā tas izskatīsies!? Un vispār - vadītāji nebēg! :) ... Tāpat uz savas ādas esmu piedzīvojusi treniņu, kurā tieši „aklais” uzdevums, kļuva par sākumu uzticības pilnai sadarbībai.

Tad kāda ir atslēga un kā zināt, kad esam gatavi acu aizsiešanai?

Reizi no reizes pārliecinos, ka svarīgākais ir izprast,- kas paveikts PIRMS treniņa. Citiem vārdiem - vai pirms centieniem komandu saliedēt ir izpildīts būtiskākais priekšdarbs komandas esībai - rasta izpratne par kopīgu mērķi?

Ir absurdi pieaugušiem cilvēkiem siet ciet acis, rāpties pa striķiem vai kā savādāk mērkaķoties, ja tos vieno tikai priekšnieks un algas saraksts. Tā ir nepareiza lietu kārtība un nepareizi tērēti uzņēmuma līdzekļi! Lai darbotos tumsā, ir jābūt gaismas pieredzei. Šajā kontekstā - lai attīstītu un saliedētu komandu, tās attīstībai ir jābūt zināmiem priekšnosacījumiem. Un pirmais no tiem - skaidriem kopīgiem mērķiem, kas balstīti kopīgu vērtību apziņā.

Ja tā, tad esmu gatava siet ciet acis sev vai citiem, jo zinu, ka tumsai sekojošā gaisma nesīs attīstību!


Māra Špicberga

Māra Špicberga, Mg. Theol. Biznesa vadības trenere. JARDI

JARDI

Katru rīcību, darbu vai projektu iespējams pilnveidot ne vien no augstākas produktivitātes vai efektīvākas organizācijas, bet arī no cilvēka un vides vērtības viedokļa.

Talrunis: 26409433

#publikācija

BIZNESAM.LV ir organizāciju vadības risinājumu un B2B kontaktu sadarbības platforma, kas piedāvā mācības, konsultācijas, seminārus: vadībai un personāla attīstībai, mārketingam un pārdošanas veicināšanai, taupības un kvalitātes procesu uzlabosānai, finanšu risinājumus attīstības projektiem.