Laimīgs vadītājs - laimīgs darbinieks. Jaunās vadības attīstības tendences

Laimīgs vadītājs - laimīgs darbinieks. Jaunās vadības attīstības tendences

Noteikti katram no jums ir izdevies sastapt kādu labu vadītāju. Kādu jūs viņu atceraties? Vairumā gadījumu viņam/-ai bija dzirkstele acīs, neatlaidība un smaids sejā. Reti kuram atausīs prātā cilvēks, kurš ir nemitīgā stresā, kuram nav laika un “viss ir slikti”.


Darba tirgū joprājām pieprasītākās vadības kompetences ir Stratēģiskā domāšana, Līderība, Sadarbība, Ietekme un pārliecināšana, kā arī aug inovatīvās domāšanas nozīmīgums, kuru trenēšana ir daudzu attīstības programmu fokuss.


Šīs kompetences viennozīmīgi ir būtiskas rezultātu sasniegšanai un konkurētspējai mūsdienu komplicētajā tirgus vidē, taču ir svarīgi atcerēties, ka vadītāja pozitīvajam noskaņojumam, apmierinātībai un gandarījumam arī ir liela nozīme. Mēs dažreiz izvēlamies būt tolerantiem pret kāda īpaši kompetenta eksperta negatīvo attieksmi, taču vadītāja piemērs atstāj nospiedumu arī uz komandu, tās motivāciju, noskaņojumu, iesaistīšanos un vēlmi nākt uz darbu. Motivācijas pētījumos arvien lielāku īpatsvaru gūst darbinieku labklājība, veselība, darba - dzīves līdzsvars un jēga. Pētījumos redzam, ka 1 no 2 darbiniekiem vēlētos uzlabot savu pašsajūtu darbā (Mercer Career Global Talent trend report, 2018).


Līdz ar to, lai komanda ir laba, vadītājam/-ai ir jārāda labs, veselīgs, dzīvs piemērs, jo tas tiešā veidā ietekmē darbinieku uzvedību, attieksmi un pašsajūtu. Arī Latvijā novērojam, ka liela daļa labu vadītāju dzīvo pilnvērtīgu dzīvi, nododas ceļojumiem, pavada laiku ar ģimeni, sporto bieži, dodot priekšroku ekstrēmiem sporta veidiem kā veikbords, kaitbords, slēpošana, motokross, u.c., nevis velta dzīvi tikai darbam. Ir svarīgi atcerēties, ka katram jārūpējas par savu mirdzumu acīs, ja ne sevis tad apkārtējo dēļ.

4 jautājumi, kurus vērts uzdot sev pašam

  1. Kādu piemēru es rādu citiem?

  2. Kas sniedz man gandarījumu un prieku?

  3. Kā vēlies, lai atceras Tevi?

  4. Ko es varētu izdarīt jau šodien, lai sevi iepriecinātu kaut nedaudz?


Anna Litvina

Anna Litvina

Fontes Līderības attīstības konsultante

BIZNESAM.LV ir organizāciju vadības risinājumu un B2B kontaktu sadarbības platforma, kas piedāvā mācības, konsultācijas, seminārus: vadībai un personāla attīstībai, mārketingam un pārdošanas veicināšanai, taupības un kvalitātes procesu uzlabosānai, finanšu risinājumus attīstības projektiem.