Man riebjas aukstie zvani!

Man riebjas aukstie zvani!

Apmācības, laiku pa laikam, dzirdu šādu apgalvojumu. Un šiem pārdevējiem ir taisnība – viņiem, patiešām, riebjas veikt aukstos zvanus!


Un klienti to jūt ar muguras smadzenēm. Uzmini, kas ir pirmais, ko klients dzird, kad šāds pārdevējs viņam piezvana? Pareizi! Jau minētā atziņa.

Klientiem ir tāds nelāgs ieradums - izdarīt secinājumus jau pirmajās 4 sekundēs. Un, mana pārliecība, iespēja, ka viņi turpinās sarunu ar kādu, kuram riebjas aukstie zvani, ir pielīdzināma nullei. Zero!


Jautāsi, ko šādam pārdevējam darīt? Noņemt bloku! Viņam galvā ir strupceļš. Ķieģelis, kas velk pie zemes. Dažādu iemeslu dēļ. Tur var būt bailes, nedrošība, slikta pieredze, nezināšana, neprasme, skripta trūkums vai kompetenču neatbilstība. Vai viss kopā.

Un vēl – šādam pārdevējam tā ir šī brīža spēju robeža. Viņš nekļūs labāks savā profesijā, kamēr nenoņems šo mentālo bloku un neatbrīvos ceļu jauniem resursiem.


Jautāsi, kā noņemt mentālos blokus?

Fantastisks bloku noņēmējs ir NLP. Neiro lingvistiskā programmēšana ir mācība par to, kā negatīvi lādētus resursus aizvietot ar pozitīvajiem. Par to, kā paņemt savus ķieģeļus un uzbūvēt no tiem pili.


Citiem vārdiem - apziņas paplašināšana, atbrīvošanās no personīgajiem rāmjiem, biznesa psiholoģijas izpratne, komunikācija ar sevi un mērķa auditoriju zemapziņas līmenī un atbildes reakcijas prognozēšana.


Reizēm, cilvēki jautā - vai ir ētiski pārdošanā izmantot NLP metodes? Mana atbilde – Jā! Noteikti!


NLP ir kā stipras recepšu zāles, kas ātri un efektīvi uzlabo slimnieka veselības stāvokli. Protams, cilvēki mēdz ārstēties paši vai arī izmantot zāles ļaunprātīgi, taču tas vairs nav stāsts par NLP, bet gan par ētiku, morāli un atbildību.


NLP ir ceļš uz peronīgo izcilību. Uz sapratni un dialogu. Uz daudziem noslēgtiem darījumiem un laimīgiem klientiem, kas nopērk vienreiz un dara to atkal.


Nav noslēpums, ka cilvēki ir noguruši no skaļajiem reklāmas saukļiem un nemitīgajiem pārdošanas mēģinājumiem. Vienīgais veids, kā viņus uzrunāt, lai tavs vēstījums tiktu sadzirdēts - nākt ar patiesu nodomu, izcilu produktu, nepārdošanu, empātiju un mīlestību par savu darbu. Tikai šādi ir iespējams pacelties virs kopējās informācijas jūras un kļūt pamanāmam.


Bet, vispirms - uztaisi īssavienojumu un restartējies. Atzīsti savu bloku esamību un sāc no nulles. Ar jaunu apziņu un citādu domāšanu!


Edgars Untāls

Edgars Untāls

Biznesa un personīgās izcilības treneris

BIZNESAM.LV ir organizāciju vadības risinājumu un B2B kontaktu sadarbības platforma, kas piedāvā mācības, konsultācijas, seminārus: vadībai un personāla attīstībai, mārketingam un pārdošanas veicināšanai, taupības un kvalitātes procesu uzlabosānai, finanšu risinājumus attīstības projektiem.