Sastrādāšanās ar slinkiem cilvēkiem. Neaktīvu kolēģu motivēšana

Sastrādāšanās ar slinkiem cilvēkiem. Neaktīvu kolēģu motivēšanaVai jūs strādājat kopā ar kādu, kurš nepilda savus uzdevumus? Iespējams, viņš iznieko lielu dienas daļu, spēlējot spēles vai runājot pa telefonu ar draugiem. Vai varbūt viņš iet pārāk garos pārtraukumos un ir priecīgs tikt cauri tikai ar minimālu ieguldījumu.

Ja jūs strādājat ar tādu kolēģi kā iepriekšminētais, tad jūs zināt, cik kaitinoši un apgrūtinoši tas var būt. Strādāt ar slinku cilvēku vienmēr ir ne tikai personisks izaicinājums, bet tas var arī samazināt visu pārējo uzņēmuma darbinieku produktivitāti un garastāvokli.

Taču, ja jūs neesat šīs personas priekšnieks, vai jūsu spēkos ir to ietekmēt? Vai jums vienkārši ir jāpieņem šī "blēdība", vai arī jums šī situācija jārisina publiski?

Jūsu iespējas

Ja jums ikdienā ir jāstrādā ar slinku kolēģi, jums ir dažādas iespējas, kā risināt šo problēmu.

Jūsu pirmā iespēja ir šo situāciju ignorēt un turpināt pildīt savus uzdevumus. Ja slinkais kolēģis nerada jums tiešas problēmas, tad šis varētu būt vislabākais variants.

Protams, tas ir kaitinoši un negodīgi, ka kāds var palikt nesodīts darot tikai mazumiņu darba. Taču ar laiku šī cilvēka vājais sniegums viņu nodos. Pārējā laikā nepievērsiet tam uzmanību un koncentrējieties pats uz sava darba veikšanu, pārliecinoties, ka jūsu pūliņi tiek novērtēti atbilstoši.

Un tomēr, ja jūsu kolēģa bezdarbībai ir slikta ietekme uz jūsu vai uz citu darbinieku darbu, ir nepieciešams rīkoties.

Tātad otra iespēja ir darīt visu to, ko jūsu kolēģis nedara. Tādā veidā jūs tiksiet galā ar neizpildītajiem uzdevumiem, taču jūsu neapmierinātību un stresa līmeni tas tikai palielinās, jo jūs darīsiet darbu arī viņa vietā. Tāpat arī pieļaušana, ka jūsu kolēģis turpina savus sliktos ieradumus, var radīt negatīvu iespaidu par jūsu vai jūsu komandas reputāciju.

Jūsu pēdējais un, iespējams, labākais risinājums būtu kļūt uzstājīgam un rīkoties tieši, lai liktu kolēģim pārstāt būt tik slinkam.

Dialoga uzsākšana

Sāciet ar privātu tikšanos.

Pirmkārt, izskaidrojiet to, kā bezdarbīgā kolēģa rīcība ietekmē jūs un jūsu komandas biedrus. Miniet konkrētus datumus un detalizēti izklāstiet situācijas, kas palīdzēs kolēģim tās atminēties.

Piemēram, ja viņam vai viņai bija jāsagatavo prezentācija iepriekšējās nedēļas sapulcei un tas netika izdarīts vai ticis nokavēts noliktais datums prezentācijas iesniegšanai, atklāti pasakiet, ka jums bija jāstrādā papildstundas, lai paveiktu darbu viņa vai viņas vietā. Parādot kolēģim, ka viņa darbības (vai bezdarbība) atstāj tiešu iespaidu uz jūsu privāto laiku, var palīdzēt šo ziņu veiksmīgāk nodot.

Šī nav ikdienas saruna, tādēļ esiet pieklājīgi un mēģiniet nekļūt emocionāli vai dusmīgi.

Ja jūs esat nervozs vai nepārliecināts par to, ko jūs teiksiet, tad pirms sarunas mēģiniet to izspēlēt ar lomu spēļu palīdzību, lai kārtīgāk tai sagatavotos. Jums vajadzētu arī nedaudz uzlabot jūsu komunikācijas prasmes, lai pārliecinātos, ka jūs spējat izteikties pārliecinoši un tieši.

Ja jūsu darba kolēģis regulāri atstāj savus darbus nepadarītus, tad ir laiks šādu rīcību apstādināt. Dariet viņam skaidri zināmu, ka jūs vairs neveiksiet darba uzdevumus viņa vietā. Uzsveriet to, ka, ja viņa uzvedība nemainīsies, tad jums neatliks nekas cits kā doties pie priekšnieka.

Jūsu kolēģis var reaģēt negatīvi, tādēļ, gatavojoties šai sarunai, ir ieteicams iepriekš iepazīties ar padomiem, kā tikt galā ar smaga rakstura cilvēkiem. Ja situācija kļūst nekontrolējama, beidziet sarunu un dodieties prom - strīdēšanās nespēj radīt produktīvus risinājumus.

Padoms:

Pierakstiet īsas piezīmes par visu, ko jūs darāt un kādēļ to darāt. Ja jūsu kolēģis sarīko traci, jums ir jābūt spējīgam sevi aizstāvēt!

Aktīvi klausieties

Jums var šķist, ka jūsu kolēģis ir vienkārši slinks vai arī ka viņam viss ir vienalga.

Taču, iespējams, bezdarbībai ir kāds cits cēlonis. Varbūt šis cilvēks nav savā vietā un nespēj aptvert savus darba uzdevumus. Jūsu kolēģis var nebūt pārliecināts, ka konkrēti uzdevumi ir viņa atbildības zonā, vai arī viņam vai viņai var nebūt nepieciešamo iemaņu, lai spētu efektīvi pildīt savus darba pienākumus.

Tāpat šim cilvēkam var būt problēmas personiskajā dzīvē - slimības, šķiršanās vai sarežģījumi ar bērniem.

Pavaicājiet savam kolēģim to, kā situācija izskatās no viņa puses, un aktīvi ieklausieties tajā, kas viņam ir sakāms. Jūs būsiet pārsteigti, atklājot ikdienā nepamanāmas detaļas. Vēlme ieklausīties bieži vien var krietni izmainīt situāciju.

Neredzamais virzītājs

Vēl kāda stratēģija, ko jūs varat izmantot, lai palīdzētu slinkajam kolēģim citā veidā. Proti - diskrēti virzīt viņa uzvedību un motivāciju, viņam pašam nenojaušot, ko jūs darāt.

Ja, piemēram, jūs domājat, ka jūsu kolēģis nav motivēts tādēļ, ka neieņem pareizo lomu uzņēmumā, pajautājiet, kādi uzdevumi viņam sagādā prieku. Kad jūs esat to uzzinājuši, tad jūs varat mēģināt viņam novirzīt visus projektus un pienākumus, kas ietilpst viņa nosauktajās kategorijās. Tas var kolēģī modināt interesi par saviem darba pienākumiem un uzlabot viņa noskaņojumu.

Tāpat jūs varat viņam palīdzēt atklāt to, kā ir strādāt ar mērķi, un atrast nozīmi un jēgu tajā, ko viņš konkrētajā brīdī dara. Vai arī jūs varat izmantot kādu citu atzītu metodi, lai palīdzētu jūsu kolēģim rast iedvesmu un darbības virzienu.

Kad jūsu kolēģis saņemas un paveic savus uzdevumus labi, novērtējiet viņa pūliņus. Kolektīva komplimenti un atzinība bieži vien ir daudz vērtīgākas nekā priekšnieka novērtējums.

Konsultēšanās ar vadītāju

Ja, neskatoties uz jūsu pūliņiem, jūsu kolēģa uzvedība neuzlabojas un nemainās un ja viņa slinkums vēl aizvien jums vai jūsu kolektīvam sagādā problēmas, tad ieteicams būtu aprunāties ar vadītāju.

Pirms jūs to darāt, atgādiniet savam kolēģim, ka jums nav citas izvēles, kā vien iet pie priekšnieka, ja viņa uzvedība nemainās.

Pierakstiet visu, ko jūsu kolēģis dara un nedara precīzi. Ja viņš divas stundas pavada pusdienu pārtraukumā, pierakstiet to. Ja viņš veic privātus zvanus un pavada laiku sērfojot internetā, pierakstiet datumus un laikus, un citu noderīgu informāciju.

Lai savāktu nepieciešamo informācijas daudzumu, jums iespējams būs vajadzīgas vairākas nedēļas, tādējādi dodot jūsu kolēģim vairāk laika, lai uzlabotu savas darba spējas.

Ja vēljoprojām nav nekādu uzlabojumu, tad norunājiet tikšanos ar priekšnieku. Saprotami un precīzi izklāstiet situāciju un soli pa soliem izskaidrojiet to, ko esat darījis, lai panāktu izmaiņas darba kolēģa rīcībā. Arī šajā sarunā centieties izvairīties no liekām emocijām.

Neaizmirstiet paņemt līdzi veiktās piezīmes, lai pierādītu to, ka jūsu darba kolēģis tiecas izvairīties no saviem darba pienākumiem.

Savam priekšniekam izskaidrojiet visu situāciju - galu galā jūs esat darījis visu, kas bija jūsu spēkos.

Kopsavilkums

Sastrādāšanās ar slinku kolēģi var būt izaicinoša un apgrūtinoša pieredze. Slinki darba kolēģi, kuri savus darba pienākumus nespēj pildīt kvalitatīvi, var sabojāt visa kolektīva noskaņojumu un pat izraisīt negatīvas atskaņas jūsu karjerā.

Pirmais solis situācijas risināšanā ir privāta saruna ar konkrēto kolēģi. Dariet viņam zināmu, ka viņa vājais sniegums ietekmē arī jūsu darbu. Jūs varat arī mēģināt viņam palīdzēt, neuzkrītoši mainot viņa motivāciju un uzvedību.

Taču, ja šīs metodes nelīdz pat pēc vairākkārtējiem aicinājumiem mainīt savu uzvedību, jums nāksies problēmas risināšanā iesaistīt uzņēmuma vadītāju. Tā ir viņa atbildība tikt galā ar problēmām personālā, ja no jūsu puses jau ir izdarīts viss iespējamais.

#publikācija

BIZNESAM.LV ir organizāciju vadības risinājumu un B2B kontaktu sadarbības platforma, kas piedāvā mācības, konsultācijas, seminārus: vadībai un personāla attīstībai, mārketingam un pārdošanas veicināšanai, taupības un kvalitātes procesu uzlabosānai, finanšu risinājumus attīstības projektiem.