Semināri EXPO 2017 | biznesam

 ĢENERĀLSPONSORS 

 SPONSORI 

  INFORMATĪVIE PARTNERI 

  ĪSTENO  

 

Dr. Roberts Ķīlis

Sociālais antropologs, ieguvis maģistra un doktora grādus Kembridžas Universitātē Apvienotajā Karalistē. Kopš 1994.gada viņš strādā Rīgas Ekonomikas Augstskolā (Stockholm School of Economics in Riga). Biznesa pētniecībā strādā no 1999.gada, Vadījis stratēģijas Latvija 2030 izstrādi, Valsts Prezidenta stratēģiskās analīzes komisiju, bijis LR Izglītības un zinātnes ministrs, ir Londonas Karaliskās Mākslu biedrības īstenais biedrs FRSA

Seminārs / 9:00 - 9:40 / zāle OMEGA
Kā mākslīgais intelekts mainīs mūs un biznesu un cik ātri?

Ir pienācis brīdis, kad  visiem nāksies pārdomāt  savu attieksmi un rīcību automatizācijas un mākslīgā intelekta lietās, kas nāk klāt mūsu darba un ikdienas dzīvei kā lavīna. Tas attiecas ne tikai uz pašapkalpošanās kašu vai dažu Latvijas uzņēmumu izmantotajiem robotiem un pat  botiem. Arī jaunie iPhone X ir ar sejas atpazīšanas tehnoloģiju, ko citas valstis cer ieviest plaši - norēķinoties veikalos utml.  Apjomīgu datu analīze vai juridiski slēdzieni arī mazam uzmēmumam var būt pa spēkam, ja to veic robots, kas var vienlaicīgi apkalpot simtiem klientu. Kā tas ir un būs Latvijā?

Vigants Lesausks

SCORO

Seminārs / 10:00 - 10:30 / zāle SIGMA
Kā būtiski uzlabot pārdevēju disciplīnu

Vigants dalīsies ar savu pieredzi pārdošanas komandas vadībā un to kā uzlabot disciplīnu, kas ir tik svarīga rezultāta sasniegšanā.

Vigants Strādājis tādos lielos starptautiskos uzņēmumos kā Microsoft, IBM un Ericsson un ieguvis pārdošanas pieredzi kā nelielos, tā arī lielos projektos Latvijā un ārzemēs. Šobrīd profesionāli nodarbojas ar pārdošanas procesu uzlabošanu uzņēmumos, pārdevēju apmācībām un ir izaugsmes mentors vairākiem strauji augošiem start-up Baltijā. Vigants vada izcilu pārdevēju komandu Austrumeiropā ar vairākkārtēju apgrozījuma pieaugumu ik gadu. Vigants ir autors grāmatām "Pārbaudes laiks. Pārdevēji arī baidās" un "Alise. Uzņēmējas stāsts". Vigants ir "Pārdošanas Vadības Guru 2015" uzvarētājs.

 

Juris Grišins

CAPITALIA

Starptautiska pieredze strādājot vadošās investīciju bankās
Austrumeiropā, Islandē un Zviedrijā. Kopš 2006. gada aktīvi darbojas
riska kapitāla jomā, pārvaldot vienu no lielākajiem vietējiem riska
kapitāla fondiem Latvijā. Ieņēmis valdes locekļa un priekšsēdētāja
amatus Latvijas Riska Kapitāla asociācijā un līdz-dibinājis Rīgas
Ekonomikas Mentoru klubu, kā arī Latvijas Biznesa Eņģeļu tīklu Latban.

Seminārs / 10:00 - 10:30 / zāle LAMBDA
Nauda nav tikai bankās

Nauda biznesa attīstībai nav pieejama tikai bankās. Seminārā tiks stāstīts par finansējumu no biznesa eņģeļiem, ārpusbanku aizdevējiem un riska kapitālu, aprakstot katra avota galvenās priekšrocības un trūkumus. Ko teikt un ko neteikt investoriem? Ko investori vērtē, analizējot biznesu?

 

Jānis Strumpmanis

CSC TELECOM SIA tirdzniecības direktors

CSC TELECOM UAB valdes loceklis

Latvijas Telekomunikāciju asociācijas valdes loceklis

Datu aizsardzības sertificēts speciālists

Seminārs / 11:00 - 11:30 / ekspozīcijas Halle
Daudzkanālu klienu apkalpošana

Uzņēmums ar mājas lapu, kurā saziņai norādīts tikai telefona numurs un e-pasts drīz būs pagātne. Klienti ar katru gadu paliek izglītotāki modernajās tehnoloģijās un mums ir jāiet laikam līdzi. Telefona zvans ir tikai viena no funkcijām viedtālrunī un ar katru gadu šo saziņas iespēju izmanto ar vien mazāk. Ir parādījušies daudzi jauni saziņas kanāli, kurus cilvēki izmanto savstarpējai komunikācijai. Domājot par kientu apkalpošanu mums ir jārēķinās, ka klienti bez telefona zvaniem un e-pasta izmanto Twitter, Facebook, SMS, Whatsapp, Viber, web chat u.c.

Seminārā iegūsiet informāciju, kā ievērojot jauno GDPR 2016/687/ES regulu, turpmāk piesaistīt jaunus klientus un apkalpot esošos, ņemot vērā plašo komunikācijas veidu izmantošanu mūsdienu pasaulē.

 

Arnolds Brūders

Biznesa vadības treneris, JARDI

Seminārs / 11:00 - 11:30 / zāle SIGMA
Stress un gandarījums

Stress - dabiska cilvēka organisma reakcija uz apkārt notiekošo. Taču, ja faktoru kopums, uz ko nākas reaģēt, ir pārlieku blīvs un negāciju pilns, ja situācijas ir krasi mainīgas, stress mūsu organismu var sākt apdraudēt. Mēs paši varam kļūt par sava un citu cilvēku stresa cēloni, un paši varam arī palīdzēt sev un citiem tikt galā ar paaugstinātu emocionālo stresu.

Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar unikālu instrumentu - stresa pārvarēšanas testu, kas ļauj novērtēt stresa līmeni četrās savstarpēji saistītās jomās savā dzīvē – personiskajā uzvedībā kopumā, darba vidē, divu cilvēku attiecībās un ģimenē, parādīs saistību starp stresu, stresa pārvarēšanas resursiem un gandarījumu. Tests parādīs arī jūsu attiecību stresa pārvarēšanas resursu - problēmu risināšanas, komunikācijas, attiecību ciešuma un elastīguma līmeni.

Tikai semināra dalībniekiem būs iespēja bez maksas saņemt pieeju Stresa pārvērtēšanas testam un īpaši draudzīgu cenu konsultācijai testa rezultātu izpratnei.

 
 

Viktors Mihailovs

Zygon Baltic Consulting SIA

20 gadus pieredze organizāciju vadības jautājumos, organizāciju vadības sistemātiskas pieejas pētīšana un praktiska pielietošana dažādās jomās

Seminārs / 11:00 - 11:30 / zāle LAMBDA
Vadības sistēma izcilai organizācijai

Kritēriji, kas raksturo dažādās vadības jomās izcilu organizāciju pieredzi, var palīdzēt noteikt būtiskākās prioritātes tālākai attīstībai. Pārskatīsim plašāk pielietotās sistemātiskās pieejas un kritērijus, pēc kuriem vadīties, lai uzlabotu organizāciju sniegumu un pilnveidotu vadības praksi labāko rezultātu sasniegšanai.

Vidas Petraitis

LEAN.LV

Since the year 2011 Vidas has been managing the biggest Lean company implementing Lean methods in Lithuania ant Latvia

Seminārs / 12:00 / ekspozīcijas HALLE
Benefits of world class process excelence: Examples of LEAN implementation

What are the world class methods to achieve excellence in processes and efficiency? What are these methods? How does it work? We will share the best examples from Lean implementation practice. 

 

Pāvels Hafizovs

TRIVIUMS apmācība

Seminārs / 12:00 / zāle SIGMA
H2H pārdošana.
Pārrunu vadīšanas tehnikas un principi.

Vai Tu ikdienā strādā ar klientiem?

Vai Tu gribētu justies pārliecinošāk pārrunās?

Vai Tu gribētu, lai pārdošanas process Tev sagādā prieku un gandarījumu?

Vai tādēļ esi gatavs/gatava iziet ārpus savas komforta zonas?

 

Ja uz šiem jautājumiem Tu vari atbildēt ar nepārprotamu „JĀ!”, Tev ir vērts apmeklēt šo semināru!

 Seminārs “H2H pārdošana. Pārrunu vadīšanas tehnikas un principi” ir daļa no Fight Club© - 10 pārdošanas un pārrunu vadīšanas nodarbību cikla, ko izstrādājis treneris Pāvels Hafizovs.

 

Ženete Drone

Integrālā koučinga meistars un līderības attīstības konsultante organizācijas attīstības centrā SpringValley Latvijā un biznesa skolā Nr. 1 pasaulē – INSEAD Francijā. Viņa izstrādā un vada koučinga un līderības attīstības programmas indivīdiem un grupām.

Seminārs / 12:00 / zāle LAMBDA
Par ko īsti ir līderība šodien un kā to šodien attīsta labākie no labākajiem?

Pēdējā desmitgade pasaulē, arī Latvijā, parāda milzīgu heroiskās līderības krīzi. Banku krīzes, korporatīvie skandāli un nu jau arī “oligarhu sarunas” parāda, ka līderi jau sen vairs nepilda savu pamatfunkciju – palīdzēt apjaust, formulēt un pārstāvēt kolektīvās intereses. Taču pasaulē šobrīd vērojama tendence, kura ved atpakaļ pie līderības saknēm – pie uzskata, ka līderība ir sarežģīts, smalks sociālpsiholoģisks fenomens. Seminārā runāsim par to, kā līderību šobrīd attīsta pasaules labākie līderības attīstības centri pasaulē, un ko no tā varam sev aizgūt mēs Latvijā.

 

Dāvids Štēbelis

Master Taining

Seminārs / 13:00 / zāle SIGMA
Komandas sinhronizācija

Darbinieku ikdiena ir piesātināta ar uzdevumiem, kuri ir būtiski, lai sasniegtu organizācijai svarīgus mērķus. Šim nepārtrauktajam procesam tiek veidotas darba grupas, komandas, organizēta sadarbība starp departamentiem, kuru virza spēcīgākie projektu vadītāji.

Tomēr komandas darbs ir saistīts ar grūtībām, kas mēdz vest pie nevēlamiem rezultātiem: tiek kavēti termiņi, tiek pārsniegti budžeti, dalībnieki nejūtas iesaistīti un sasniegtais rezultāts neatbilst mērķiem. Pēc B. Tabrizi, Harvard Business review, 2015: “75% no starpdisciplinārām komandām ir nefunkcionējošas”.

Uzņēmumu vadītājiem labi zināms ir teiciens, ka ķēdes stiprību nosaka tās vājākais posms. Līdzīgi ir ar komandu. Ja komandā ir kaut vienam nav skaidras izpratnes par viņa lomu, virzību un uzdevumiem, tas ietekmē visu komandas sniegumu. Kā šīs situācijas produktīvi risināt?

Kas īsti ir mūsu mērķis? Kādi uzdevumi nodrošinās mērķa sasniegšanu? Kā sadalītas atbildības? Kādi ir riski mērķu sasniegšanai? Kāds ir komandas iesaistes līmenis?

Šos un citus jautājumus risinās Dāvids Štēbelis praktiskā seminārā “Komandas sinhronizācija”.

 

Ivars Juškēvics

TainingLab

Vairāk nekā 15 gadu pārdošanas un 10 gadu vadības praktisko pieredzi veidojis nozares vadošajās kompānijās Latvijas un ārvalstu uzņēmumos. No nulles piedalījies un izveidojis 5 uzņēmumus pēdējo 15 gadu laikā, izveidojot tos par nišas uzņēmumiem ar apgrozījumu virs 500 tk Eiro gadā. Pēdējo 5 gadu laikā Ivara vadības,  pārdošanas, klientu apkalpošanas un komandas motivācijas treniņus ir apmeklējuši vairāk nekā 3000 dalībnieku.

Seminārs / 13:00 / zāle LAMBDA
Efektīva prezentācija ar virtuālās realitātes treniņu (VR demonstrācija)

Mēs katrs un ikviens savu prezentāciju sākam no rīta, kad pamostamies un beidzam vakarā, gulēt ejot. Būtībā prezentācija ir dzīve. Šajā seminārā runāsim par efektīvu prezentāciju darba dzīves kontekstā, jo ir cilvēki, kas apgalvo, ka uzstāšanās publikas priekšā ir otras izplatītākās bailes aiz nāves bailēm, bet mēs uzskatām, ka bailes ir resurss izaugsmei.

Seminārā runāsim par:

 • Stresa pārvarēšanas metodēm pirms prezentācijas, lai atbrīvotos no trīcošo roku sindroma

 • Uzstāšanās un efektīvas prezentācijas veiksmes formulu

 • Kā iesaistīt cilvēkus – zemūdenes likums

 • Ko darīt ar negatīvajiem “pasažieriem” u.c. sabotāžām

 • Kā Virtuālā Realitāte var palīdzēt apgūt prezentāciju prasmes un izveidot jaunus ieradumus

 

Juris Zalāns

Benefits Latvija

Nozares speciālists ar vairāk kā 7 gadu pieredzi gan vietējā mēroga, gan starptautiskā uzņēmumā. Praktisko biznesa pieredzi ieguvis uzņēmējdarbībā, darba resursu plānošanā un optimizācijā, kā arī pārdošanas un mārketinga vadībā. Ikdienā vada profesionāļu komandu, individuālu uzņēmuma darbinieku motivācijas sistēmu izstrādē. Tic, ka Latvijā ir gan lieliski darbinieki, gan izcili darba devēji, tiem vienkārši jāpalīdz vienam otru saredzēt.

Seminārs / 14:00 / ekspozīcijas HALLE
"Spēļo" vai zaudē! Kā iesaistīt jaunās paaudzes, jeb "Millennial" darbiniekus?

Statistikas dati liecina, ka līdz 2020. gadam, vairāk kā 46% darbaspēka veidos
“Millennials” jeb tūkstošgades paaudzes darbinieki. Jau šobrīd par aktuālu problēmu ir kļuvusi šīs paaudzes lielā darbinieku mainība, kas rada uzņēmumiem ievērojamus zaudējumus. Paaudžu maiņa un jaunās paaudzes nostiprināšanās darba tirgū nāk kopā ar jaunām prasībām un tendencēm. Digitālas tehnoloģijas un inovācijas ieņem arvien lielāku lomu arī personāla vadībā un darba procesu organizēšanā. Tāpat arī tehnoloģiju un risinājumu izmaksas ir kļuvušas zemākas un tos sāk izmantot arī nelielos un vidējos uzņēmumos lai nodrošinā procesu caurspīdīgumu un atgriezenisko saiti, kas ir svarīga ne tikai darba devējiem, bet arī darbiniekiem.

 • Kā atšķiras “Millennials” paaudze?

 • Kādas ir paaudzes stiprās un vājās puses?

 • Kas ir “spēļošana” darba procesos?

 • Kā veiksmīgi izmantot “spēļošanas” elementus darbinieku iesaistei?

 

Jānis Skrūzkalns
ACADEMIA

Academia Baltic eksperts uzņemumu attīstības jautājumos. Uzņēmēja gēns BOSI uzņēmumu vadības un biznesa akselerācijas metodoloģijas ieviesējs Latvijā.

Seminārs / 14:00 / zāle SIGMA
Kā restartēt pārdošanu un palielināt uzņēmuma ienākumus

Klientu piesaiste un pārdošana reizēm var šķist kā nebeidzama cīņa ar vējdzirnavām. Arvien biežāk uzrodas lētāki piedāvājumi un agresīvāki konkurenti. Arvien grūtāk panākt un noturēt klientu uzmanību. Arvien sarežģītāk nodrošināt pastāvīgi augošu ienākumu plūsmu.
Laiki mainās. Un jaunie laiki pieprasa arvien jaunas metodes un gudrākus paņēmienus biznesa klientu piesaistei, un pārdošanai.
Šajā seminārā runāsim par pārdošanu biznesa tirgos, tai skaitā par to,

 • Kā pozicionēt savu uzņēmumu uzvarai lielajos darījumos;

 • Kura no trīs pieejām pārdošanai piemērotāka jūsu biznesam;

 • Kura tirgus stratēģija piemērotāka jūsu biznesam;

 • Kādi pārdevēji nepieciešami katrai tirgus stratēģijai;

 • Kā izvirzīt pārdošanas mērķus tā, lai tie motivē (nevis demotivē)

 

Jana Strogonova
Komercizglītības centrs

Līderības, personāla attīstības un motivācijas eksperte kopš 1999. gada, stratēģijas attīstības un ieviešanas eksperte kopš 2006. gada. Praktisko pieredzi guvusi, vairākus gadus strādājot vadošos amatos finanšu un mazumtirdzniecības nozarēs uzņēmumos Nordea banka un RIMI Latvia. Šobrīd ir Bērnu sociālās un finanšu izglītības biedrības valdes locekle un vadītāja. Izstrādājusi un realizējusi mācību programmas un konsultāciju projektus uzņēmumiem Swedbank, UPB, Latvijas valsts meži u.c.

Seminārs / 14:00 / zāle LAMBDA
100% praktisks vadītājs. Experiential learning pieeja biznesa vadībā

Spēļošanā rezultāts ir paredzams (spēle ved uz konkrētu rezultātu), bet "Experiential learning" katrs mācās darot, mācās izprast sevi un arī citus (viņu motivāciju, attieksmi, uzvedību). Interesanti ir tas, ka katrs vienmēr paņem līdzi savas atziņas/ierauga savus vājos punktus un izdara savus secinājumus.

Seminārā iegūsiet ieskatu mācībās, izmantojot Experiential learning metodes, lai attīstītu vadītājam nepieciešamās prasmes.

Aktīva mācīšanās un mācību metode, kas attīsta dalībnieku personīgo izpratni, zināšanas un prasmes, risinot interesantus un izaicinošus uzdevumus. Rūpīgi analizējot tikko pieredzēto un veicot refleksiju, tiek veicināta mācīšanās un apgūtā integrēšana darbā/ dzīvē.

 

Toms Kreicbergs

INDEXO

Seminārs / 15:00 / zāle LAMBDA
Kā ar satura mārketingu modināt vienaldzīgu auditoriju?

Panākt, ka Tavu satura mārketingu – blogu, video, soc. mediju ierakstus
– kāds pamana jau tā ir grūti. Ja Tu strādā ar zemas iesaistes tēmu,
uzdevums ir trīsreiz grūtāks.
Kā piesaistīt interesi šķietami garlaicīgai tēmai? Kā panākt, lai
cilvēki komentē, laiko un šēro saturu nozarē, kur tipiska attieksme ir
žāvas vai klusums? Vai tas ir iespējams, nepaļaujoties uz loterijām un
konkursiem, kuri piesaista zemas kvalitātes auditoriju?

 

Annija Graustiņa

Digital Marketing Group sociālo mediju speciāliste ar vairāku gadu pieredzi Latvijas un pasaules sociālo mediju stratēģijas, komunikācijas un reklāmas kamoaņu veidošanā. Īpaši aizrauj iespēja mērīt reālos biznesa ieguvumus, ko sniedz sociālo mediju mārketings

Ekspertdarbnīca / 10:00 / 13:00 zāle  OMEGA, galds A
Ar like'iem nepaēdīsi.
Sociālo mediju mārketings

Ikviens uzņēmējs vēlas veidot mārketingu, kas rada taustāmu biznesa ieguvumu. Kādam tie var būt pieteikumi maksas konsultācijai, citam pirkumi interneta veikalam, bet vēl kādam - zvani. Ekspertdarbnīcas ietvaros pa soļiem noskaidrosim, kā veidot efektīvu un izmērāmu sociālo mediju mārketingu, sākot no mērķu uzstādīšanas, efektīvu tekstu izveides un piesaistošu vizuāļu izstrādes līdz par rezultātu mērīšanai.

 

LEAN.LV

Organizācija darbojas kopš 2011.gada un šajā laikā ir kļuvusi par lielāko Lean metodes ieviesēju Baltijas valstīs. Uzņēmuma starptautiskie partneri – pasaulē visaugstāk vērtētā Lean principu ieviesēja organizācija „Honsha“, kura vieno „Toyota” korporācijā strādājušos vadītājus un ekspertus.

Ekspertdarbnīca / 10:00 zāle  OMEGA, galds H
Benefits of problem escalation meetings

Nowadays when time costs money – it is too luxurious to spend hours in meetings and it is too risky cutting it. Asaichi principle is inseparable from other LEAN methods and helps to integrate all the methods into organization’s performance. In brief and effective meetings key indicators are continuously monitored, problems are immediately escalated, responsible persons for identifying and solving the problem are assigned. Cooperation amongst different sectors of staff is increasing in order to achieve a common goal

 

Daina Ramata

Skandi Motors komandu attīstības vadītāja – koučs. Īpašniece uzņēmumam SIA “Partners for Progress”, kas sniedz koučinga, mācību, konsultāciju, kompetenču attīstības projektu pakalpojumus.

Ekspertdarbnīca / 10:00 zāle  OMEGA, galds E
Kā veicināt darbinieku rezultativitāti un sniegumu?

Uzņēmuma darbinieki ir neatsverams resurss rezultātu sasniegšanā – katrā darbiniekā mirdz unikāls “dimants”, tikai cik lielā mērā vadītājs tiek līdz tam? Ko darīt, lai šie dimanti mirdzētu pēc iespējas vairāk?  Kādas ir alternatīvas vadītājiem, kuriem ikdienas darbu pārpilnībā līdz dimantiem nesanāk tikt? Apspriedīsim idejas, metodes no uzņēmuma iekšējā kouča prakses, kā veicināt darbinieku rezultativitāti un sniegumu.

 

Vita Gontare- Jerofejeva

CSC TELECOM SIA juriste,  Datu aizsardzības sertificēta speciāliste

Ekspertdarbnīca / 10:00 / 13:00zāle  OMEGA, galds F
ES vispārīgā datu aizsardzības regula par personas datu aizsardzību

Dalība šajā ekspertdarbnīcā Jums palīdzēs izprast fizisko personu datu aizsardzības likuma normu piemērošanu, kā arī iegūt atbildes uz jautājumiem saistībā ar šo tēmu, kā, piemēram:

 

 • kā nodrošināt tiesisku personas datu apstrādi;

 • kādas ir datu subjektu tiesības;

 • kā nodrošināt personas datu drošību;

 • kas nepieciešams tiesiskai datu nodošanai uz citām valstīm;

 • kādos gadījumos jāveic reģistrācija Datu valsts inspekcijā;

 • kādos gadījumus drīkst elektroniski sūtīt reklāmu u. c..

 

Aivita Roze

Open Mind Management

Aivita ir praktizējoša organizāciju un darbinieku attīstības konsultante, supervīzore un trenere, kas palīdz pilnveidoties gan organizācijai kā harmoniskai sistēmai, gan vadītājiem un darbiniekiem - veidot veselīgu izpratni par sevi un savām spējām, lai rīcība darba vietā būtu iespējami efektīvāka.

Ekspertdarbnīca / 10:00 / zāle  OMEGA, galds G
Kas ir supervīzija un kāpēc tā būtu vajadzīga manā uzņēmumā?

Uzņēmējdarbībā ikvienai organizācijai ir būtiski sasniegt savus finanšu un biznesa attīstības mērķus un izcilību klientu apkalpošanā. Panākumus gūst (vai negūst) cilvēki – organizācijas darbinieki, tādēļ uzņēmuma nākotnes veiksme ir tieši atkarīga no vadības gatavības pievērst uzmanību darbinieku pilnveidošanai un atbalstīšanai.

Profesionālās efektivitātes paaugstināšana ir supervīzijas galvenais rezultāts, kas var ietvert dažādu jautājumu risināšanu: profesionālo robežu apzināšanās, rīcības alternatīvu atrašana konkrētās darba situācijās, attiecību veidošana ar kolēģiem, padotajiem, klientiem, sadarbība komandā, darba stratēģijas, stresa faktoru un izdegšanas mazināšana un daudzi citi jautājumi, kas aktualizējas ikdienas darbā.

 

Inese Ļahoviča

Rīgas šķīrējtiesas šķīrējtiesnesis un korekcijas nodaļas vadītāja, pazīstams, kvalificēts un aktīvi praktizējošs jurists komerctiesību, civiltiesību un administratīvo tiesību jomā, strādājot ar Latvijas uzņēmumiem un starptautiskiem projektiem. Aktīvi popularizē alternatīvus strīdu izšķiršanas veidus un attīsta tos. Regulāri vada juridiskus seminārus uzņēmējiem un biznesa pārstāvjiem.

Ekspertdarbnīca / 10:00 / 14:00zāle  OMEGA, galds J
Komerclīgums. Satura, slēgšanas, izpildes nianses

Ekspertdarbnīcā runāsim par vienmēr aktuālo biznesa tēmu – komerclīguma nozīmi, par to, kā dokumentāli pareizi aizsargāt savas intereses, kā neiekrist partnera lamatās, kā izbeigt līgumu, ko darīt, ja partneris nepilda līgumu saistības. Tiks atsevišķi izskatīts visizplatītākais līgums biznesā pirkuma līgums, kā arī  pārdevēja un pircēja riski, prasījuma tiesību aizsardzība un pastiprināšana. Vadītāja pastāstīs, ne tikai par to, kādi dokumenti aizsargās Jūsu biznesu, bet arī - kā pareizi izmantot likumā noteikto, lai vadītu savu biznesu efektīvi un droši. Katrs dalībnieks saņems mapi ar vērtīgiem materiāliem tūlītējai izmatošanai darbā.

 
 

Kristīne Joanna Golubeva

Sertificēts biznesa treneris un koučs, koučinga spēles Points of You trenere, papildinājusi prasmes Izraēlā, Krievijā, Igaunijā, strādājusi lielos uzņēmumos, ieviesusi mācību sistēmas un cilvēkresursu vadības procesus, vada nodarbības par personāla un administratīvo vadību, personīgo izaugsmi un efektivitāti.

Ekspertdarbnīca / 11:00 zāle  OMEGA, galds I
Kā izvēlamies un ko mācāmies?

Kādi ir mācību veidi un formas, kā atrast sev un savam uzņēmumam piemērotāko, ko var prasīt no trenera, kā noteikt mācību izmaksas un ieguvumus, treniņu efektivitātes mērījumi, jaunākās tendences  treniņos un mācību jomā, online mācību iespējas, ieguvumi un riski.

Marta Elste

Digital Marketing Group vadītāja, kopš 2009. gada palīdz uzņēmumiem veidot digitālā mārketinga stratēģijas. Pieredze lielbudžeta Google AdWords kampaņu veidošana lieliem uzņēmumiem Baltijas valstīs un citur pasaulē. Īpašu nozīmi vienmēr piešķir kampaņu datu analītikai un rezultātu mērīšanai.

Ekspertdarbnīca / 11:00 / 14:00 zāle  OMEGA, galds A
Septiņreiz nomēri, pirms izpūt naudu kosmosā 
(Digitālais mārketings un datu analizēšana)

Sen pagājuši tie laiki, kad “zinām, ka puse reklāmā iztērētā nauda ir nesusi atdevi, bet puse nav. Problēma tāda, ka nezinām, kura puse!” Atzīsiet - ir muļķīgi tērēt naudu reklāmas kampaņām, ja iztrūkst tik svarīgs elements, kā izpratne par to, kas tad īsti ir nostrādājis un veicinājis biznesu un, kas nav.

Tieši tāpēc - soli pa solim iziesim cauri veidiem, kas var būt reklāmas kampaņu mērķi, kā tos iestatīt un izmērīt, kā noteikt atdevi dažādiem reklāmas kanāliem un kā šos datus iztulkot. Mērķis - ieguldīt reklāmā gudri, lai tā nestu maksimālu atdevi.

 

Laura Vanaga–Mickeviča

Esmu "Talentor Latvia" vecākā konsultante, ICF Latvia valdes locekle un jogas pasniedzēja. Savu darba pieredzi esmu uzkrājusi gan vietējā, gan starptautiska mēroga uzņēmumos. Kopš 2011. gada ar prieku esmu piedalījusies sociālajā projektā "Go Beyond", kur darbojos jau no tā pirmssākumiem. Esmu autore grāmatai "Joga un pārdošana", kas ir stāsts par harmonisku pieeju biznesā caur dažādiem apzinātības instrumentiem. Vadu seminārus "Kā veiksmīgi uzrakstīt, izdot un pārdot savu grāmatu".

Ekspertdarbnīca / 11:00 / zāle  OMEGA, galds E
Kā (NE)atlikt dzīvi uz rītdienu

Ekspertdarbnīca paredzēts steidzīgiem biznesa cilvēkiem, kuri mūžīgi pieķer sevi pie gara, vēl nepadarīta darāmo darbu saraksta. Iespējams, tam līdzi nāk pašpārmetumi par regulāru prokrastināciju un nebeidzamu vēlmi visu paspēt.

Līdzsvarots cilvēks ir produktīvāks, neizdeg, neslimo un dod papildu labumu ģimenei, tāpat darba vietai. Prakse atspoguļo, ka rūpēties par savu garīgo veselību jeb labsajūtu, ir ļoti svarīgi. Informācija par šo tēmu ir pārbagāta, taču mainīt savus ieradumus ne vienmēr ir tik vienkārši, drīzāk izaicinoši.

 

Kārlis Leimanis

CSC TELECOM

Ekspertdarbnīca / 11:00 / 14:00 / zāle  OMEGA, galds F
Daudzkanālu saziņas centra izveide uzņēmumā

Konsultācijas laikā uzzināsiet par kontaktu centra risinājumu ieviešanas procesu uzņēmumā - tehniskajiem aspektiem, darbinieku apmācīšanu, kā arī priekšrocībām moderna kontaktu  centru risinājumam uzņēmumos.

Mūsu konsultants izskaidros kā izstrādāt  uzņēmuma specifikai atbilstošu risinājumu un palielināt darba produktivitāti.

 

Evija Vaščenko
Open Mind Management

Konsultante, trenere, individuālais un komandu koučs.

Vairāk kā 20 gadu praktiskā pieredze mārketinga un pārdošanas jomā, 13 gadi no tiem informāciju tehnoloģiju jomā (programmatūras izstrāde un tirdzniecība).

Ekspertdarbnīca / 11:00 / zāle  OMEGA, galds G
Kad ir sajūta, ka komandā kaut kas nav kārtībā, bet vajadzīgi pierādījumi…

Ikdienas darbu mutulī vadītājs var pieķert sevi pie domas, ka kaut kas īsti nav tā kā vajag, kaut kas līdz galam nestrādā, iespējams, ka … bet nav laika, lai apstātos un iedziļinātos. Vai arī ir pamatotas aizdomas, kas tieši rada problēmu komandā, bet vajadzīgi pierādījumi, lai to varētu risināt. Jā, un kā par to vispār uzsākt sarunu? Ar komandu, ar vadību?

Šeit var palīdzēt komandas un/ vai uzņēmuma diagnostika, ko veic pieredzējuši speciālisti. Parunāsim par to, ko diagnostika spēj parādīt un risināt, un ko tā nespēj. Kā arī, kādās situācijās tā varētu palīdzēt jūsu uzņēmumam.

 

LEAN.LV

Organizācija darbojas kopš 2011.gada un šajā laikā ir kļuvusi par lielāko Lean metodes ieviesēju Baltijas valstīs. Uzņēmuma starptautiskie partneri – pasaulē visaugstāk vērtētā Lean principu ieviesēja organizācija „Honsha“, kura vieno „Toyota” korporācijā strādājušos vadītājus un ekspertus.

Ekspertdarbnīca / 11:00 / zāle  OMEGA, galds H
Benefits of employees engagement 

The most well-known Lean principle is Kaizen: improvement through suggestions made by employees. Let‘s think this way: if organisation with 100 employees would implement 3 suggestions per person – in 5 years you get 1500 improvements. And those improvements are helping your organisation work faster, safer, keep better quality with lower expenses. This principle brings great ideas to life and keeps creative employees motivated and engaged, despite their level of openess or presentation skills.

 

Inese Ļahoviča

Rīgas šķīrējtiesas šķīrējtiesnesis un korekcijas nodaļas vadītāja, pazīstams, kvalificēts un aktīvi praktizējošs jurists komerctiesību, civiltiesību un administratīvo tiesību jomā, strādājot ar Latvijas uzņēmumiem un starptautiskiem projektiem. Aktīvi popularizē alternatīvus strīdu izšķiršanas veidus un attīsta tos. Regulāri vada juridiskus seminārus uzņēmējiem un biznesa pārstāvjiem

Ekspertdarbnīca / 11:00 / zāle  OMEGA, galds J
Rekomendācijas darbam ar parādniekiem, parādu piedziņas etapi

Ekspertdarbnīcā runāsim par parādu piedziņu – pakāpeniskas sistēmas ievadīšanu uzņēmumā, dokumentiem, soda procentiem un aprēķina kārtību, prasības nodrošinājuma niansēm u.c. Būs vērtīgi tiem, kuri vēlas organizēt darbu ar parādniekiem vienkārši un efektīvi, ievest parādu piedziņas sistēmu kompānijā, vai atrast trūkumus jau esošajā, kā arī tiem, kuri  interesējas par svarīgām niansēm biznesa jurisprudencē, par kurām ne katrs zina, kā arī vēlas saņemt reālus instrumentus un gatavus dokumentus savam darbam, tāpat pieeju papildus resursiem. Katrs dalībnieks saņems mapi ar vērtīgiem materiāliem tūlītējai izmatošanai darbā.

 
 

Jānis Karāns

Sales.lv direktors un aģentūras BREGARDS dibinātājs. Jānim rūp klientu bizness un pieredze, ko tie sniedz sabiedrībai un patērētājiem

Ekspertdarbnīca / 12:00 / 15:00 zāle  OMEGA, galds A
Klientu lojalitātes medības

“Es ticu, ka ir ikvienam uzņēmumam ir potenciāls būt mīlētam un gaidītam savu klientu acīs. Tāpēc, kopā ar uzņēmējiem cenšamies uzlabot komunikācijas kultūru Latvijas mārketinga telpā.”

Ekspertdarbnīcā koncentrēti apskatīsim klientu datu ievākšanas metodes, kā arī lojalitātes potenciālu, ko sevī slēpj datu bāzes mārketinga risinājumi. Dalībnieki tiks izaicināti sākt pārmaiņas savā uzņēmumā jau ekspertdarbnīcas laikā.

Kintija Barloti

Biznesa vadības, līderības pasniedzēja un trenere, jaunu un inovatīvu projektu attīstītāja, SIA "Dr. Barloti" īpašniece. 15 gadu uzņēmējas un augstākā līmeņa vadītājas pieredze tādos uzņēmumos, kā A/S Grindeks, GmbH Ratiopharm, Global Virotherapy Cancer Clinic, kas devusi lielu ieguldījumu biznesa vadības un līderības pasniedzējas un treneres darbā.

Ekspertdarbnīca / 12:00 zāle  OMEGA, galds E
7 veidi kā deleģēt darbus un sakārtot savu ikdienu, lai rastu laiku jaunu ideju realizācijai

Daudzi eksperti uzsver māku plānot kā vienu no galvenajiem veiksmīgas ikdienas sakārtošanas principiem. Tomēr, pārskatot dažādus piedāvājumus šajā jomā, sapratu, ka viens no galvenajiem faktoriem  laika zagļu izskaušanā no savas ikdienas, ir māka deleģēt darbus. Visbiežāk mēs labprātīgi atdodam savu laiku “laika zagļiem”, tomēr efektīvi saplānojot savu ikdienu, ir iespējams ietaupīt pat vairākas stundas nedēļā!

Diskutēsim, kā  uzņēmēji atrisina situāciju, kad darbinieks “zog” tava biznesa laiku. Kā optimāli ātri veikt izmaiņas savā ikdienas plānojumā. Kā salikt prioritātes savā dzīvē. Kā izdarīt to, ko tu lieliski zini kā izdarīt, bet tam nepietiek laika. Ko darīt tad, ja perfekti pārzini kā paveikt konkrēto projektu, bet nevari saņemties to uzsākt.

 

Helvids Skeltons

CSC TELECOM

Ekspertdarbnīca / 12:00 / 15:00zāle  OMEGA, galds F
Zvanu centrs kā ārpakalpojums

Konsultācijas laikā varēsiet uzzināt  par  ieguvumiem, ko uzņēmumam sniedz zvanu centrs kā ārpakalpojums, tā galvenajām funkcijām, kā arī saprast, kad uzņēmumam izdevīgāk izvēlēties zvanu centru kā ārpakalpojumu, ne ierīkot iekšēju zvanu centru uzņēmumā.

 

Aivita Roze

Open Mind Management

Aivita ir praktizējoša organizāciju un darbinieku attīstības konsultante, supervīzore un trenere, kas palīdz pilnveidoties gan organizācijai kā harmoniskai sistēmai, gan vadītājiem un darbiniekiem - veidot veselīgu izpratni par sevi un savām spējām, lai rīcība darba vietā būtu iespējami efektīvāka.

Ekspertdarbnīca / 12:00 zāle  OMEGA, galds G
Kā panākt, lai vadītāja un komandas komunikācija ir rezultatīva?

Savstarpējā komunikācija ir viena no svarīgākajām komponentēm katras organizācijas procesos. Ja mums ir zināmas veiksmīgas komunikācijas pamatpatiesības, tad kādēļ joprojām tieši komunikācija ir viena no lielākajām problēmu izraisītājām daļā uzņēmumu? Kā iedzīvināt rezultatīvu komunikāciju vadītāja un padoto savstarpējā saskarsmē? Kā nodrošināt precīzu informācijas nodošanu, saņemšanu, skaidrību, atbalsta sniegšanu, uzklausīšanu, pozitīvu sadarbību un iekšējo klimatu? Ir pierādīts, ka uzņēmumos, kuros ir attīstīta veiksmīga komunikācija, darbinieki ir apmierinātāki ar darbu, motivētāki un viņu sniegums ir produktīvāks, kā arī attiecības ar vadītājiem ir veiksmīgākas. Vai tavā uzņēmumā tā ir?

 

LEAN.LV

Organizācija darbojas kopš 2011.gada un šajā laikā ir kļuvusi par lielāko Lean metodes ieviesēju Baltijas valstīs. Uzņēmuma starptautiskie partneri – pasaulē visaugstāk vērtētā Lean principu ieviesēja organizācija „Honsha“, kura vieno „Toyota” korporācijā strādājušos vadītājus un ekspertus.

Ekspertdarbnīca / 12:00 zāle  OMEGA, galds H
Benefits of structural problem solving

In Toyota it is said that when Manager gets introduced with problem solution – it should last only 3-5 minutes without any additional explanation to understand the problem, how it happened, the root causes of it, steps that was taken to eliminate it, results that team achieved and how actions were standardized to avoid more problems in future.  And who was introduced with the good practice so that other wouldn’t repeat the same mistakes. 

 

Iveta Kažemaka

Pašreiz atbild par personālu ZZ Dats (IT). Vairāk kā 10 gadus personālas vadības pieredze un pieredze personāla atlasē – pārdošanas, klientu apkalpošanas un IT vakances. Savā pašreizējā darbā ik dienas redzu, cik pareizi ir labam kandidātam – īstajam cilvēkam atrast īsto vietu.  

Ekspertdarbnīca / 12:00 zāle  OMEGA, galds I
Kā būtu iekāpt personāla atlases cilvēka kurpēs?!

Mēs katrs zinām kādu labu darbinieku, kur ilgstoši meklē savu īsto darbu un katrs zinām darba devēju, kurš meklē labus darbiniekus. Kāpēc viņi nesatiekas?

Meklēsim idejas, ko vēl mēs varam darīt, lai atrastu labākos darbiniekus vai labāko darbu. Vai ir kādas neapzinātās iespējas?!

Uz diskusiju aicināti arī tie, kuriem ir interviju pieredze darba meklēšanā.

Uz diskusiju aicināti arī tie, kuriem slikti gājis intervijās.

Bet sāksim ar jautājumu: vai esi bijis kādreiz ietagots kādā darba sludinājumā facebookā?

 

Inese Ļahoviča

Rīgas šķīrējtiesas šķīrējtiesnesis un korekcijas nodaļas vadītāja, pazīstams, kvalificēts un aktīvi praktizējošs jurists komerctiesību, civiltiesību un administratīvo tiesību jomā, strādājot ar Latvijas uzņēmumiem un starptautiskiem projektiem. Aktīvi popularizē alternatīvus strīdu izšķiršanas veidus un attīsta tos. Regulāri vada juridiskus seminārus uzņēmējiem un biznesa pārstāvjiem.

Ekspertdarbnīca / 12:00 zāle  OMEGA, galds J
Biznesa strīdu risināšanas varianti ar Latvijas un ārzemju partneriem

Runāsim par strīdu ar biznesa partneriem novēršanas un risināšanas variantiem un to niansēm - pārrunas, valsts tiesa, šķīrējtiesa, mediācija jeb  strīda risināšana mierīgā ceļā, tiesu izpildītāja loma un izpildraksta nozīme Latvijā un ārzemēs. Katra procesa priekšrocības un trūkumi. Eksperts palīdzēs uzņēmējiem un biznesa sektora pārstāvjiem risināt problēmas, un galvenais – izvairīties no tām, kas ir saistītas ar partneru attiecībām, juridiskiem jautājumiem, dokumentiem, strīdiem, lai uzņēmējdarbība attīstītos ne tikai lokālajā, bet arī globālajā līmenī, nestu peļņu un samazinātu zaudējumus. Katrs dalībnieks saņems mapi ar vērtīgiem materiāliem tūlītējai izmatošanai darbā.

 

Mārtiņš Vecanags

Vairāk kā 15 gadi starptautisku uzņēmumu vadībā Baltijas valstīs, Kaukāzā un Polijā. Valdes priekšsēdētāja pozīcija lielos un multi – nacionālos uzņēmumos. Pēdējo 5 gadu laikā vairāk par 5000 uzņēmēju, vadītāju un profesionālu sportistu no Baltijas, Kaukāza un Centrālāzijas valstīm, kā arī ASV, Spānijas, Zviedrijas, Somālijas, Izraēlas, Itālijas u.c. ir piedalījušies viņa vadītajos notikumos.

Ekspertdarbnīca / 13:00 zāle  OMEGA, galds E
Būt laimīgam darbā

Vadības teorētiķi un praktiķi jau gadu desmitiem meklē formulu maksimāliem biznesa rezultātiem. Šajā laikā esam pamanījuši, ka darba ņēmējs ir svarīgākais resurss, jo no tā ir atkarīga kvalitāte, apjoms un jaunu ideju daudzums. Lojāls, motivēts, iesaistīts…vai varbūt laimīgs darbinieks ir panākumu atslēga?

 Diskutēsim:

 • Kas īsti ir laime? Kas mani dara laimīgu un cik bieži es domāju par laimi attiecībā uz darbu? Situācijas kurās mēs lietojam vārdu laime attiecībā uz darbu. Vai laime ir attiecināma uz darbu kāpēc jā vai nē?

 • Laimīga darbinieka radīšana. Kāpēc laimīgs darbinieks ir izdevīgi? Diskusija par dokumentālās filmas “Laimīga darba pamati” fragmentu. Praktiskais pielietojums ikdienā. Koučinga loma laimīga darbinieka radīšanā.

 

Evija Vaščenko
Open Mind Management

Konsultante, trenere, individuālais un komandu koučs.

Vairāk kā 20 gadu praktiskā pieredze mārketinga un pārdošanas jomā, 13 gadi no tiem informāciju tehnoloģiju jomā (programmatūras izstrāde un tirdzniecība).

Ekspertdarbnīca / 13:00 zāle  OMEGA, galds G
Kā sasniegt vissvarīgās prioritātes uzņēmumā un padarīt to par sistēmu

Katru gadu vadītāji izvirza savam uzņēmumam svarīgas prioritātes, ko vēlas sasniegt. Pastāsta par tām darbiniekiem un sāk ieviest dzīvē. Un katru gadu vadītāji redz, kā šīs prioritātes lēnām noslīkst ikdienas darbos, krīzēs, pārmaiņās. Tās netiek atceltas, tās vienkārši pazūd…

Pazīstama situācija? Parunāsim par to, kā izveidot sistēmu, kas ļauj uzņēmumam pastāvīgi sasniegt savas svarīgākās prioritātes un panākt darbinieku iesaisti.

 

LEAN.LV

Organizācija darbojas kopš 2011.gada un šajā laikā ir kļuvusi par lielāko Lean metodes ieviesēju Baltijas valstīs. Uzņēmuma starptautiskie partneri – pasaulē visaugstāk vērtētā Lean principu ieviesēja organizācija „Honsha“, kura vieno „Toyota” korporācijā strādājušos vadītājus un ekspertus.

Ekspertdarbnīca / 13:00 zāle  OMEGA, galds H
Benefits of visual management

Visual management should be clear and understood the same by all employees – then it allows to identify process losses and take action to eliminate them quickly. After implementing 5S principle, manager or any other employee within 30 seconds should be able to evaluate if key indicators of that workplace are good or bad. This creates an environment where employees can quickly spot problems and take action. 

 

Evija Vaščenko

Konsultante, trenere, individuālais un komandu koučs.

Vairāk kā 20 gadu praktiskā pieredze mārketinga un pārdošanas jomā, 13 gadi no tiem informāciju tehnoloģiju jomā (programmatūras izstrāde un tirdzniecība). Pēdējos 5 gadus sadarbībā ar Deividu Klaterbaku (David Clutterbuck) komandu koučinga un mentoringa apmācība, kā arī ieviešana uzņēmumos Latvijā un Krievijā.

Ekspertdarbnīca / 14:00 zāle  OMEGA, galds E
Veiksmīga komandas koučinga priekšnoteikumi

Kā sagatavoties komandas koučingam? Kā saprast, vai tā ir vislabākā metode pašreizējā situācijā? Mēs runāsim par to, kā vadītājam, HR un komandas koučam saprast, kāds ir vislabākais darbības plāns, lai ar komandu sasniegtu nepieciešamo rezultātu.

 

LEAN.LV

Organizācija darbojas kopš 2011.gada un šajā laikā ir kļuvusi par lielāko Lean metodes ieviesēju Baltijas valstīs. Uzņēmuma starptautiskie partneri – pasaulē visaugstāk vērtētā Lean principu ieviesēja organizācija „Honsha“, kura vieno „Toyota” korporācijā strādājušos vadītājus un ekspertus.

Ekspertdarbnīca / 14:00 zāle  OMEGA, galds H
Failures of lean implementation

Lean helps to create more value for customers with less resources and it would seem that this should be the aspiration of any business. But while this kind of management has been around for decades, perception about Lean and it’s implementation process is still accompanied by many myths and failures. What needs to be done to learn from others mistakes and why not every company succeed? 

 

Aivita Roze

Open Mind Management

Aivita ir praktizējoša organizāciju un darbinieku attīstības konsultante, supervīzore un trenere, kas palīdz pilnveidoties gan organizācijai kā harmoniskai sistēmai, gan vadītājiem un darbiniekiem - veidot veselīgu izpratni par sevi un savām spējām, lai rīcība darba vietā būtu iespējami efektīvāka.

Ekspertdarbnīca / 14:00 zāle  OMEGA, galds G
Gribu uzticēties un deleģēt, bet…

Uzticība kā līdera instruments ir būtisks uzņēmuma rezultativitātes faktors. Bet nav noslēpums, ka bieži uzņēmējdarbības vidē tā stipri “klibo”. Būtiski ir sava uzticības līmeņa identificēšana. Ja es nespēju uzticēties, tad kā lai deleģēju darbus saviem padotajiem un kolēģiem? Kas tieši man traucē deleģēt? Kā produktīvāk apzināties deleģēšanas nepieciešamību un atbalstīt savus padotos mērķu sasniegšanā? Darba uzdevumu deleģēšana un turpmāka apsekošana.